Warning: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at /data01/virt30108/domeenid/www.tehnopol.ee/innovpesadest/index.php:4) in /data01/virt30108/domeenid/www.tehnopol.ee/innovpesadest/wp-content/plugins/pixelyoursite/includes/class-pys.php on line 199
London – INNOVATSIOONIPESADE IDEETALGUD Skip to content

Eesti innovatsioonipesade ideetalgud

Liitu ideekorjega ja vii oma toode maailma!

Registreeru kiirelt, et tutvustada oma lahendust just soovitud riigis.

London

Eesti suursaadik Tiina Intelmann

Londonisse loodava innovatsioonipesa puhul on väga oluline, et see asuks võimalikult sihtrühma lähedal. Suurlinnale omaselt on vahemaad pikad, nende läbimiseks kulub palju aega ja see omakorda muudab inimeste kohalesaamise keeruliseks.

Kes on täpselt Eesti innovatsiooni esitluskeskuse sihtrühmaks Londonis, on lahendusi väljatöötava tiimi pakkuda. Näiteks finantstehnoloogiat esitleva innovatsioonipesa jaoks on hea asukoht kas City’s või Canary Wharfis. Veebiarenduste ja -rakenduste tutvustamiseks sobib hästi Old Street, “uus meedia” sobib Hammersmithi ning Google’i ja Apple’i keskused on Kings Crossis. Lahenduse loomisel tuleb mõelda, kas see peab keskenduma ühe teema tutvustamisele või esitlema eri teemasid koos, kas teemad on omavahel lõimitud või esitletakse neid eraldi?

London ja Suurbritannia on kujunenud mitmete teemade globaalseks keskuseks – finants, disain, audiovisuaalteenused ja teadusuuringud. Eestil on pakkuda sinna kõrvale: finantstehnoloogia, digiriigi teenuste, tehisintellekti, rohelise nutika linna ning tervise- ja haridustehnooligised lahendused.

Loodav innovatsioonipesa peab olema rohkem kui Eesti saavutuste esitluskeskus. See on koht, kus innovatsioon “toimub”, info liigub kahesuunaliselt, ruum on mitmefunktsiooniline – lisaks innovatsiooni esitlemisele võimaldab ka väiksemate vastuvõttude ja esitluste korraldamist (60-80 inimesele seisukohad ja 50-le inimesele istekohad). See on koht, kus hakkavad toimuma kontserdid, esitlused. Inspiratsiooniks võib võtta näiteks Londoni äritänaval Kensington High Streetil asuva Jaapani maja (https://www.japanhouselondon.uk/), mis on ühtlasi näitusepind, poe- ja toidukoht. Innovatsioonipesa osana luua kõrvalruum, kuhu mahub laua taha istuma 15-20 inimest. Lisaks tuleb luua esitluskeskuse juurde Londonit külastavatele ettevõtjatele töö- ja kohtumisruumide kasutamise võimalus koos vajalike infrastruktuuridega. 

Loodav lahendus peab kätkema pikka vaadet – mida soovime esitleda Londoni esinduskeskuse külastajatele 5 aasta pärast, 2025. aastal. Vaid nii suudame luua ruumi üllatavat ja uudset innovatsiooni ja ei jää järelejooksjaks.

Partnerid

Kontakt

Kadi Villers

Innovatsioonipesade ideetalgute projekti- ja innovatsioonijuht