Skip to content

Eesti innovatsioonipesade ideetalgud

Liitu ideekorjega ja vii oma toode maailma!

Registreeru kiirelt, et tutvustada oma lahendust just soovitud riigis.

Singapur

Eesti saatkonna esindaja Laura-Liisa Laving

Singapuri puhul tuleb innovatsioonipesa lahendada rändpoe kontseptsioonina, kus olenevalt asukohast saab valida fookust. Rändav ehk nii-öelda pop-up kontseptsioon võimaldab luua Singapuri mobiilse innovatsioonipesa, mida saab vajadusel eri kohtadesse üles seda. Olgu selleks mõni väike ja glamuurne moodulruum või konteiner.

Näiteks, kuulsale Orchardi teele sobib fookuseks Eesti disaini, elustiil- ja käsitöötooted, Central Business District’i ehk kaubandus- ja finantstegevuse keskuses finants- ja rohetehnoloogia lahendused ja ühes suuremas arenduskeskuses Mapletree Business Citys sobib esitleda meie targa linna lahendusi.

Singapuris sobivad eksponeerimiseks IKT- ja digilahendused, kaitsetööstus, toiduainetööstus, loomemajandus ja turism. Näiteks IKT- ja digilahendustena saab tutvustada erinevaid targa linna lahendusi, finants-, rohe- ja haridustehnoloogiaid. Singapur on varasemalt tundnud huvi kaitsetööstusega seotud Eesti ettevõtete vastu nagu SpectX, Cybernetica ja CybExer Technologies. Väga hea koostöö on olnud Eesti Kaitsetööstuse Liidul (EKTL) Singapuri Kaitseväe ja hankeagentuuriga Defence Science and Technology Agency (DSTA).

Toiduainetööstuses on seni suurimateks eksportijateks Liviko, Loov Organic ning alates 2019. aastast juustutootja Andre Farm. Ekspordipotentsiaali nähakse Singapuri turul alkohoolsete ja mittealkohoolsete jookide ning linnulihaga. Loomemajanduslikust vaatest on Eesti ja Singapur väga sarnased, mis loob head eeldused igakülgseks koostööks. Singapuril on suur huvi Eesti e-riigi eduloo ja teenusdisaini vastu.

Singapuri kultuur ja keskkond on väga erinevad meie omast, seetõttu huvitab Singapuri reisijat Eesti ajalugu, arhitektuur, kvaliteetne ja maitsev toit (nii traditsiooniline Eesti toit kui ka heal tasemel kaasaegne restoranikultuur). Majututakse peamiselt heledate ja avarate ruumidega Skandinaavialiku disainiga hotellides või 5-tärni butiikhotellides.

Partnerid

Kontakt

Kadi Villers

Innovatsioonipesade ideetalgute projekti- ja innovatsioonijuht