Warning: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at /data01/virt30108/domeenid/www.tehnopol.ee/innovpesadest/index.php:4) in /data01/virt30108/domeenid/www.tehnopol.ee/innovpesadest/wp-content/plugins/pixelyoursite/includes/class-pys.php on line 199
Tokyo – INNOVATSIOONIPESADE IDEETALGUD Skip to content

Eesti innovatsioonipesade ideetalgud

Liitu ideekorjega ja vii oma toode maailma!

Registreeru kiirelt, et tutvustada oma lahendust just soovitud riigis.

Tokyo

Eesti suursaadik Väino Reinart

Tokyo puhul tuleb valida innovatsioonipesa asukohaks konservatiivne ja esinduslik (saatkondade) piirkond ning külastajate sihtgrupiks ei ole esmajärjekorras mitte tänaval jalutavad juhuslikud inimesed, vaid need, kes teavad, kuhu nad tulevad. Pesa peab nii arhitektuurselt kui sisustuslikult olema funktsionaalne, piisavalt esinduslik ja põhjamaine ehk toetama Eesti püüeldavat kuvandit. Jaapani puhul on olulised nii innovatsioonipesa asukoht kui sisu, sest mõlemad kannavad selles kultuuris edasi selget sõnumit.

Tegevusvaldkondadest on Tokyos kindlasti hinnatud IT/digi ja innovatsioon, turism, keskaegsed linnad, puhas loodus, disain, toidu- ja muusikakultuur. Neis valdkondades peab olema toetav taristu, mis võimaldab jutu saatel kõike esitleda. Seni on esitletud neid valdkondi hotellides ja juhuslikes kohtades, turismi näiteks Läti saatkonnas.

Ruumilises mõttes sobib innovatsioonipesaks saatkonna esinduskorrus, mis tuleb sisustada kaasaegse Eesti disainiga. Loodu peab võimaldama  esitluste tegemist e-Eesti eduloost, tutvustama Eesti turismiatraktsioone, kunsti, muusikat ja Eesti kööki. Ruumi kasutatakse väiksemate vastuvõttude ja esitluste korraldamiseks (u 60-80 inimesele püstijala üritus ja 50-le istuv üritus). Innovatsioonipesa osana luua kõrvalruum, kuhu mahub laua taha istuma 15-20 inimest. Lisaks tuleb luua esitluskeskuse juurde nii-öelda ärikiirendi, kus on töö- ja kohtumisruumide kasutamise võimalus (koos vajalike infrastruktuuridega) Tokyot külastavatele ettevõtjatele. Seni on pikemalt Tokyos toimetanud ettevõtted ajanud oma äriasju hotellitoast.

Innovatsioonipesasse pääsemine tuleb lahendada poolavalikult, ilma turvalüüsi läbimiseta. Jaapani esindusruumis tekitaks kindlasti elevust näiteks suupisteid ja jooke transportiv robot. Ruumis peab olema tagatud kiire internet, mis võimaldab teha videokõnesid ja -konverentse, hologrammina esinemist. Näiteks Soome saatkonnal on see võimekus praegu juba olemas.

Eestis tavapäraseid online teenuseid peaks olema võimalik külastajatele näidata. Näiteks digiallkirjastamise võimalus, e-residentsuse propageerimine ja näiteks uudiste või videote otse- või järelvaatamise võimalus peaks olema tagatud.

Partnerid

Kontakt

Kadi Villers

Innovatsioonipesade ideetalgute projekti- ja innovatsioonijuht