Skip to content

Eesti innovatsioonipesade ideetalgud

Liitu ideekorjega ja vii oma toode maailma!

Registreeru kiirelt, et tutvustada oma lahendust just soovitud riigis.

Toronto

Eesti suursaadik Toomas Lukk

Uue Eesti Keskuse eestvedajad loodavad, et 2022. aasta teises pooles rajatakse Toronto kesklinna (Tartu Kolledži vahetusse naabrusesse) uus Eesti Keskus – The New International Estonian Centre https://vimeo.com/299379555/5d5cfea117

Tegemist on nii-öelda sajandi projektiga, mis loob eestluse tugevdamisele Kanadas ja sealhulgas suhetes Eestiga täiesti uued ja seniolematud võimalused.

Eesti Keskuse eestvedajad on kavandanud, et hoone esimesele (tänavapinna kõrgusel) asuvale korrusele eraldatakse pind Eesti huvide esindamiseks ja ettevõtluse tutvustamiseks, milleks võibki olla innovatsioonipesa.

Ontario on Kanada suurim provints, kus elab pea pool Kanada rahvastikust. Ontario provints hõlmab Torontot, mis on Põhja-Ameerika suuruselt viies linn ja oluline majanduslik tõmbekeskus. USA piiri lähedus ning USA ja Kanada tihe majandus- ja kaubanduskoostöö võimaldab kahte riiki näha ühtse Põhja-Ameerika turuna, mida võimestab uuendatud Põhja-Ameerika vabakaubanduslepingu – USMCA – sõlmimine USA, Kanada ja Mehhiko vahel. Toronto võimalusi tuleks näha laiema ehk siis Põhja-Ameerika turust huvitatud Eesti ettevõtete tutvustamise ja nende ärihuvide edendamise platvormina.

Tehnoloogiapõhise innovatsioonipesa kontseptsiooni arendamise osas tasub kaaluda Kanada läänerannikul paiknevat Vancouverit (Briti Kolumbia). Vancouverist on kiiresti kujunemas üks Põhja-Ameerika tipptehnoloogia keskusi, mida tuntakse ka Põhja Ränioru nime all. Linnas paiknevad paljud ja üha laienevad IT-arenduskeskused, sealhulgas selliste tuntud tehnoloogiasektori ettevõtete nagu Facebook, Microsoft, Amazon, Twitter jt satelliitbürood. Tehnoloogiasektor on Briti Columbia üks suurimaid tööandjaid. Põhja-Ameerika läänerannikut, mis ulatub Vancouverist San Diegoni, tuntakse innovatsiooni koridorina, mis viitab piirkonna tihedale tehnoloogiasektori integreeritusele.

Kanada läänerannik on IT-ettevõtete seas populaarne sihtkoht. Seda just Kanada leebe immigratsioonipoliitika ja talente kaasava teadmistepõhise haridus- ja teaduspoliitika edendamise poolest, kus IT sektor etendab väga olulist rolli.

Partnerid

Kontakt

Kadi Villers

Innovatsioonipesade ideetalgute projekti- ja innovatsioonijuht