Warning: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at /data01/virt30108/domeenid/www.tehnopol.ee/innovpesadest/index.php:4) in /data01/virt30108/domeenid/www.tehnopol.ee/innovpesadest/wp-content/plugins/pixelyoursite/includes/class-pys.php on line 199
AbuDhabi – INNOVATSIOONIPESADE IDEETALGUD Skip to content

Eesti innovatsioonipesade ideetalgud

Liitu ideekorjega ja vii oma toode maailma!

Registreeru kiirelt, et tutvustada oma lahendust just soovitud riigis.

Abu Dhabi

Eesti suursaadik Jaan Reinhold

AÜE-sse loodav innovatsioonipesa tuleb kujundada esitluskeskuseks või ärikiirendiks, mis tutvustab Eesti innovatsioonilahendusi ja kus saab korraldada erinevaid esitlusi, mõttetalguid – nagu kompaktne e-esitluskeskus. Ärikiirendina oleks võimalik innovatsioonipesas korraldada häkatone ja mõttetalgutena kohtumisi kohalike otsustajatega ja potentsiaalsete rahastajatega.

Seni on kasutanud saatkond e-edulugude tutvustajana Nortalit, kel on üle 10 aasta AÜE ärikultuuri kogemust.

Eesti esitlemiseks AÜE-s sobivad erinevad digiteenused, küberturvalisus, keskkonna ja kestlikkuse lahendused, mis aitavad muuta fossiilsete kütuste keskset majandusmudelit 

AÜE puhul oleks mõistlik arvestada asukohana ka Dubaid, mis on võrreldes Abu Dhabiga rohkem kujunenud keskmeks taoliste ettevõtmiste jaoks. Veelgi laiemalt, asukohana võib kaaluda nelja võimalust:

  1. oleneb, mis saab Dubai EXPO lõppedes, aga just EXPO-linnak soovitakse kohandada nii-öelda ettevõtluse ja innovatsioonikeskuseks. Tõenäoliselt jäävad need ruumid ja kogu linnak sihtotstarbeliseks kasutuseks analoogsete innovatsioonipesade loomiseks. Lähtuvalt kohalikust seadusandlusest ja maksupoliitikast, rakenduks EXPO-linnakule ka FTZ (Free Trade Zone) ehk vabamajandustsooni staatus, mis võimaldab 100% välisriigi ettevõtte registreerida.
  2. Dubai Future Foundation (DFF) ruumides ja nii-öelda “tiiva all”, mis on olnud ärikiirendiks paljudele iduettevõtetele. Eesti on olnud ka ametlik DFF partnerriik, mille tõttu võiksime pääseda seal paremini esile. Küsitav on DFF valmidus meid võõrustada ja projekti kulubaas.
  3. Abu Dhabi otsib võimalusi esile pääseda ja kui Eesti tuleb välja innovatsioonipesade ideega, siis võiks see pälvida tähelepanu. E-teenuste kliendid on ennekõike riigiasutused ehk äri käib Dubais, aga otsused tehakse föderaaltasandil Abu Dhabis. Abu Dhabi kasuks räägib veel suurte riiklike innovatsiooni-hub’ide peakorterite asukohad Abu Dhabis, nt Mubadala ja Masdar City.
  4. mõni teine emiraat, mida Dubai ja Abu Dhabi varjutavad. Näiteks Sharjah, mis asub Dubaist 20 min autosõidu kaugusel ja on väga huvitatud taoliste innovatsioonipesade võõrustamisest. Saatkonnal on olemas head kontaktid ka sealse ülikoolide linnaku tehnoloogiapargiga, kes just taolisi teenuseid soovib pakkuda. Või näiteks Ras Al Khaimah, kus 2021. aasta on kohaliku Kaubandus-Tööstuskoja jaoks Eesti aasta, mis tähendab, et sel aastal soovivad nad keskenduda koostööle Eestiga. Igal aastal valitakse selleks sihtriik, tänavu on meie aasta. Plaanis on virtuaal-, ja kui olukord kannatab, siis visiidid Eestisse sektorite kaupa.

Innovatsioonipesa rajamine võiks toimuda kõige varem aastatel 2023-2024, sest enne tuleb läbi kaaluda kõik EXPO õppetunnid ja selleks ajaks on ka saatkond ja EAS-i esindus olnud piisavalt pikka aega toimekad, et omapoolseid kogemusi jagada ning võrgustikuga abiks olla.

Partnerid

Kontakt

Kadi Villers

Innovatsioonipesade ideetalgute projekti- ja innovatsioonijuht