Warning: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at /data01/virt30108/domeenid/www.tehnopol.ee/innovpesadest/index.php:4) in /data01/virt30108/domeenid/www.tehnopol.ee/innovpesadest/wp-content/plugins/pixelyoursite/includes/class-pys.php on line 199
Nairobi – INNOVATSIOONIPESADE IDEETALGUD Skip to content

Eesti innovatsioonipesade ideetalgud

Liitu ideekorjega ja vii oma toode maailma!

Registreeru kiirelt, et tutvustada oma lahendust just soovitud riigis.

Nairobi

Eesti aukonsul Kadri Humal-Ayal

Nairobi puhul on küsimus, kas innovatsioonipesa oleks osa Keeniasse loodavast saatkonnast või eraldiseisev üksus. Saatkondade turvalisus ja sellega seotud protokollid muudavad selliste asutuste külastamise tavapärasele keenialasele keeruliseks ja sageli ka tõrjuvaks.

Nairobis on mitmeid nii-öelda idufirmasid, innovatsiooni ja koostööd toetavaid keskkondi. Mõned näited relevantsuse järjekorras:

https://ihub.co.ke/

https://nailab.co/

https://www.kenyacic.org/

https://metta.co/

https://www.sndbx.ke/

http://www.ilabafrica.ac.ke/

https://c4dlab.ac.ke/

https://nairobigarage.com/

Need on keskkonnad, kus viibivad praegu meie innovatsioonipesast huvitatud inimesed. Need asuvad turvalistes Nairobi linnaosades, kuhu on hea ligipääs ühistranspordiga. Nairobi kesklinn ei ole liiklusummikute ja halva parkimiskorralduse pärast sobilik – sinna on raske kutsuda eksperte, ettevõtjaid ja sobivat kontingenti Keenia üldsusest. Maine ja ligipääsetavuse mõttes on sobivad piirkonnad on vahemikus Westlands, Lavington ja Kilimani. 

Nairobisse sobiks hästi pesa, mis sarnaneb kontseptsioonilt e-Estonia esitlusruumile. Teemadena infotehnoloogia ja digiteemad, keskkonna-/roheinnovatsioon. Keenia inimestele on haridus kõige tähtsam teema – kooliealiste lastele digiõpe või Eesti ülikoolis õppimise võimalused. Huvi tuntakse ka toidutööstuse protsesside ja ekspordiga seonduva vastu ning koostöövõimaluste kohta Eesti start-up keskustega.

Keenia puhul peab pesa planeerimisel arvestama sellega, et kui ehitamiseks antakse töö kohalikule ettevõttele, ei pruugi planeeritud joonised tulemusega ühtida. Kuna Keenias on sageli elektrikatkestusi, võiks muuhulgas puhta keskkonna nimel olla välja töötatud päikeseenergial põhinev elektrisüsteem. Ka hea ja kiire internetiühenduse saamine on oluline, sest tavaline internet on kõikuva kvaliteediga ja ei sobi kokku Eesti brändiga.

Partnerid

Kontakt

Kadi Villers

Innovatsioonipesade ideetalgute projekti- ja innovatsioonijuht