Warning: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at /data01/virt30108/domeenid/www.tehnopol.ee/innovpesadest/index.php:4) in /data01/virt30108/domeenid/www.tehnopol.ee/innovpesadest/wp-content/plugins/pixelyoursite/includes/class-pys.php on line 199
Riia – INNOVATSIOONIPESADE IDEETALGUD Skip to content

Eesti innovatsioonipesade ideetalgud

Liitu ideekorjega ja vii oma toode maailma!

Registreeru kiirelt, et tutvustada oma lahendust just soovitud riigis.

Riia

Eesti suursaadik Arti Hilpus

Paari aasta pärast on Eestil uus saatkonnahoone Riia vanalinnas, mis asub mõnesaja meetri kaugusel presidendilossist ja parlamendihoonest. See on hea nähtavusega asukoht, ent suurem osa digi- ja innovatsioonisektori esindajatest ei tegutse vanalinnas. Enim viibivad vanalinnas turistid, hotellide kliendid ning restoranide, kohvikute, kaupluste/butiikide, kultuuri- ja vaba aja asutuste külastajad, aga ka mõnede riigiasutuste töötajad. Nende aspektidega palume mõttetalgutel lahendusi välja töötades arvestada.

Uue saatkonnahoone kontseptsiooni aluseks on jutustada lätlastele Eesti lugu ja kinnistada Eesti kuvandit kõige laiemas tähenduses. Sellest tulenevalt on planeeritud sisearhitektuurne lahendus karge ja põhjamaine.

Innovatsioonipesa kujundamisel on märksõnadeks universaalsus ja paindlikkus. Tuleks vältida liiga püsivaid ja statsionaarseid lahendusi ning mõelda pigem black box’i tüüpi esitlusruumile, mis täidab erinevaid funktsioone ja mida saab vastavalt ürituste vajadustele ümber kujundada. Riia innovatsioonipesa peaks olema ühelt poolt kasutatav meie digiriigi ja innovatsiooni tutvustamiseks (e-Eesti, uusimad IKT lahendused, rohetehnoloogiad, küberjulgeolek), kuid teiselt poolt ka traditsiooniliste sektorite esitlemiseks (turism ja vaba aja veetmise võimalused, toidusektor, puidutööstus, energeetika, taristu). Peale selle on saatkonna oluline funktsioon eesti kultuuri ja loomemajanduse tutvustamine, mistõttu peavad ruumid sobima ka vahetuvate näituste ja kultuuriürituste korraldamiseks.

Innovatsioonipesa loomiseks saab kasutada põhiliselt maja avarat 1. korrust (tänava tasapind), mis on mõeldud avatud alana külastajatele, kus saatkonna töötaja nendega suhtleb ja selgitusi jagab. Suuremate ürituste korraldamiseks on võimalik kasutada ka hoone 2. korrusel asuvat vastuvõtusaali, lisaks saavad firmad kasutada paari väiksemat abiruumi kontoritööks ja ärikohtumisteks.

Partnerid

Kontakt

Kadi Villers

Innovatsioonipesade ideetalgute projekti- ja innovatsioonijuht