Warning: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at /data01/virt30108/domeenid/www.tehnopol.ee/innovpesadest/index.php:4) in /data01/virt30108/domeenid/www.tehnopol.ee/innovpesadest/wp-content/plugins/pixelyoursite/includes/class-pys.php on line 199
Soul – INNOVATSIOONIPESADE IDEETALGUD Skip to content

Eesti innovatsioonipesade ideetalgud

Liitu ideekorjega ja vii oma toode maailma!

Registreeru kiirelt, et tutvustada oma lahendust just soovitud riigis.

Soul

Eesti ajutine asjur Marti Mätas

Souli innovatsioonipesale on võimalik asukoht juba leitud. Nii saatkond kui ka innovatsioonipesa hakkavad asuma tuntud ja Korea edukat arengut sümboliseerivas suures büroohoones, mis kannab nime Seoul Square Building. Esitlusruumis tuleb keskenduda nii Eesti üldisemale tutvustamisele, turismile ja kultuurile kui ka e-edulooga seonduvale. Näiteks e-riigi lahenduste tutvustamine, eriti e-residentlus – Koreas on üle 1700 e-residendi, kuid aktiivselt Eestis tegutsevaid ettevõtteid on vähe. Innovatsioonipesa sobib e-residentide kokkusaamiskohaks, kus saadakse infot Eesti kui äriakna kohta Euroopa turule. Oodatud on interaktiivne “teekond”, kuidas Eestis ettevõtet avada, millised on vajalikud kontaktid ja milline sellega kaasnev käegakatsutav kasu korealasele. Info peab olema toodud nii korea kui ka inglise keeles.

Lisaks eelnevale sobib Souli innovatsioonipesasse hästi ka puidu, toidu, turismi, disaini ja kultuuriga seonduv. Puit peaks peamise Eesti eksportkaubana Lõuna-Koreasse olema prominentsel kohal, näiteks puidust põrandad, seinadetailid, mööbel, puit kui traditsioonilise elustiili osa. Toit on korealastele väga oluline, sellest räägitakse palju. Ruumi tuleb luua võimalus tutvuda Eesti toiduga – näiteks uusi maitseelamusi pakkuv müügiautomaat kohukeste, šokolaadi, musta leiva krõpsude ja muu sarnasega.

Turismindusega seonduvalt on paslik tutvustada Eesti loodust, Tallinna vanalinna, maalilisi rabasid, maailmatasemel restorane, saunakultuuri jne. Olulised on ka lõhnad ja maitsed, näiteks kasepuud, mille vahel tunned päris Eesti metsa või sauna lõhna ja saad noppida marju. Disainialaselt on korealased heas mõttes hullud luksuskaupade järele: disainjalgrattad, Eesti disaintooted, rõivad, kosmeetika. 

Eesti traditsioonide ja kultuuri esindatus on innovatsioonipesasse samuti oodatud. Visuaalselt põnevalt tuleks luua võimalus tutvuda meie laulupeo, klassikalise muusika, kunsti ja muu kultuuriliselt olulisega. Oluline on, et info oleks toodud nii korea kui ka inglise keeles.

Souli innovatsioonipesa on disaineritele põnev katsumus, sest tänu kultuurilistele erinevustele tuleb mõelda asjadele, millele Eestis nii põhjalikult mõtlema ei pea – loodu fotogeenilisus ja rõhk detailidele. Fotod on Aasias väga olulised. Inimesed sõidavad spetsiaalselt sotsiaalmeedia piltide jaoks erinevatesse kohtadesse, mistõttu on oluline, et kõik esindusruumi sattuvad inimesed tunneksid soovi ümbritsevat jäädvustada ja jagada. Tehniliste vidinatega on korealasi raske üllatada, küll aga huvitavate ja vau-efekti tekitavate detailidega võib see õnnestuda. Seetõttu peab esitluskeskuse sissepääs olema atraktiivne, et kohe algusest valdaks külastajaid imestus ja põnevus. 

On ka teemasid, mis koeralaste puhul vau-efekti ei tekita. Näiteks ei tasu üle pingutada tehnoloogiliste vidinatega, kuna erinevad robotid ja muu on seal juba nähtud ja väga tavaline. Samas eeldatakse tipptasemel esitlustehnikat, alates virtuaalreaalsusest ja leedlampide paneelidest kuni hologrammideni välja. Kindlasti poleks vaja liiga palju müra ja kära, seda on Soulis niigi piisavalt – pigem vaikne muusika, kasesalu kohin ja kõrvaklapid erinevate rakenduste juures info saamiseks.

Partnerid

Kontakt

Kadi Villers

Innovatsioonipesade ideetalgute projekti- ja innovatsioonijuht