Warning: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at /data01/virt30108/domeenid/www.tehnopol.ee/innovpesadest/index.php:4) in /data01/virt30108/domeenid/www.tehnopol.ee/innovpesadest/wp-content/plugins/pixelyoursite/includes/class-pys.php on line 199
INNOVATSIOONIPESADE IDEETALGUD – Ideekorje esitlemaks Eesti innovaatilisi lahendusi maailmas Skip to content

Eesti innovatsioonipesade ideetalgud

Ideekorje tutvustamaks maailmale Eestis loodud innovaatilisi tooteid ja teenuseid.

Mis on innovatsioonipesa?

Eestis luuakse igal aastal kümneid ja sadu uusi ja ägedaid tooteid ning teenuseid, millest nii mõnedki maailma vallutavad. Oleme uhked Eesti loo ja Eesti ettevõtete loodud innovatsiooni üle ja usume, et Eesti edulugu väärib maailmaga jagamist.

Just sellel põhjusel otsustas Välisministeerium käivitada projekti, mille raames luua kaasaegsed Eesti innovatsiooni lahendusi ja parimaid tooteid tutvustavad esindusruumid ehk innovatsioonipesad üheksasse linna üle maailma.

Koostöös teadus- ja ärilinnakuga Tehnopol korraldatavate ideetalgutega otsitakse Eesti saatkondade juures avatavatesse innovatsioonipesadesse terviklikku kontseptsiooni, kus hea disainiga ruumilisse lahendusse on valatud Eesti ettevõtetes loodud innovatsioon.

Kuidas toimuvad ideetalgud?

Ideetalgud toimuvad häkatoni formaadis hübriidüritusena 48 tundi vahemikus 18.–20.02.2021. Tehnopoli teaduslinnakusse kohapeale tulijatele pakutakse ruumid meeskonnatööks. Ürituse programm toimub täismahus üle veebi ning seda kantakse üle ka kohapeal olijatele.

Innovatsioonipesad on plaanitud Tokyosse, Torontosse, Berliini, Londonisse, Souli, Riiga, Nairobisse, Abu Dhabisse ja Singapuri.

Igasse linna lahenduse leidmiseks panevad pead kokku meeskonnad, kuhu on koondatud sisearhitektuuri, disaini ja IT valdkonna eksperdid ja entusiastid ning Eesti innovatsioonilise ettevõtlusmaastiku tragid tegijad. Üheskoos otsitakse ruumidele nii vormi kui sisu. Välisministeeriumi abil on iga tiimi juures mentoriks ka vastava riigi suursaadik või esindaja, kes aitab nuputajaid riigispetsiifiliste küsimustega. Lisaks suunavad tiimide tööd nii arhitektuurimentorid kui ka innovatsioonieksperdid.

Inspiratsiooni ammutamiseks tutvu Eesti esitlusmaterjalidega siin.

Innovatsioonipesade disainikeele loomisel tuleb lähtuda Eesti brändist. Tutvu brändi materjalidega siin.

Korraldajal on õigus teha programmis muudatusi ja info ideetalgute lehel täieneb jooksvalt.

Tiimide loodud lahendusi hindab ekspertžürii, kes valib esitluste põhjal ka kolm parimat

Esikolmiku väliselt tunnustatakse parimaid ergutuspreemiatega.
Ideetalgutest osavõtt loob unikaalse võimaluse tutvustada tulevikus oma tooteid Eesti esitluskeskuste juures.

Liitu innovatsioonipesade ideetalgutega

Kas Sul on hea fantaasia ning Sinus tekitab elevust võimalus mõnda maailma suurlinna oma nägemuse järgi Eesti esindusruum kavandada või disainida? Või tahad olla osa Eesti e-eduloo kirjutamisest hoopis lennukaid digilahendusi väljatöötades?

Oled ettevõtja, kes tahab oma toodet või teenust Eesti innovatsiooni lipu all ja erialaekspertide nõuannete saatel maailma viia? Kui esindad ettevõtjaid koondavat liitu või tead ägedat ettevõtjat, kes sellest projektist kindlasti osa peaks võtma – siis kutsu ka neid!

Ajakava

Partnerid

Kontakt

Kadi Villers

Innovatsioonipesade ideetalgute projekti- ja innovatsioonijuht